İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Toprak tapulu daire alınır mı?

Ortada satışa konu olabilecek daire veya binanın olmaması halinde satış toprak hisseli tapu üzerinden gerçekleşiyor. Peki, toprak tapulu daire alınır mı?

Toprak tapulu daire alınır mı?

Toprak tapusu, inşaatı tamamlanmayan yapılarda ya da inşaatı tamamlanmış fakat imara uygun olmayan ve iskanın verilemediği yapılarda ve kaçak olarak inşa edilen bunun sonucunda tapuda hala arsa niteliğinde görünen gayrimenkullerin satışında kullaınlan tapu çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. 

İnşaat çalışmaları biten fakat projesine ve yer aldığı bölgeye uygun olarak yapılmayan yapılara  "Oturma izni belgesi" verilemiyor. 

Böyle bir yapıdan daire satışı söz konusu olduğu zaman, tapu müdürlüğünde buranın yapı olarak değil de arsa olarak gözükmesinden dolayı satış "Toprak tapusu" üzerinden yapılıyor. Peki, toprak tapulu daire alınır mı?

Toprak tapusu inşaatı tamamlanmayan bir yapıdan konut alındığı zaman, alınan taşınmazın daire tapulu olmadığı anlamına geliyor. Toprak tapulu daire satışı kat karşılığında inşaat yapan müheaahitlerin satış yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu tarz bir daire almak her zaman risk taşıyor. Bu nedenle yapacağınız satış işleminden zararlı çıkmamak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.


hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman