İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Evleneceklere devletten 40 bin TL’lik destek

Evlenecek ve ilk evini alan çiftler, ayrı ayrı çeyiz ve konut hesabı açtırırlarsa birey başına çeyiz için 5 bin, konut için de 15 bin lira katkı alabiliyor. Bunun için 3 yıl boyunca çeyiz hesabına aylık en az 100 lira, konut için de en az 250 lira düzenli ödeme yapılması gerekiyor

 

 


Evlenmeyi planlayan ve ilk evini alacak çiftleri devlet, ceyiz ve konuthesaplarıyla 3 yılın sonunda toplamda 40 bin liraya varan tutarda katkı ile destekliyor. Bunun için, evlenenler ve ilk evini alan çiftler, ayrı ayrı çeyiz ve konut hesabı açtırırlarsa birey başına çeyiz için 5 bin, konut için de 15 bin lira katkı alabiliyor. Bunun için 3 yıl boyunca hesaplara düzenli ödeme ile birikim yapılması gerekiyor.

 

Çeyiz hesabı için ödemede alt sınır 100 lira

 

✔ TL cinsinden mevduat veya katılım fonu olarak açılabilecek.
✔ Düzenli ödeme gerekiyor. Alt sınır 100 lira, üst sınır ise 1.000 lira.
✔ Katılımcı, sadece bir kez 15 bin lira yatırabilecek.
✔ Aylık ödeme planı seçilmişse 1 dönem içinde 3 defadan fazla ödeme aksatılmamalı.
✔ Düzenli ödeme süresi 36-47 ay olanlar hesaptaki birikim tutarının yüzde 10'u; 48-59 ay arası olanlar yüzde 15'i; 60 ay ve üzeri olanlar için yüzde 20'si kadar devlet katkısı alacak.


Konutta katkı için aylık en az 250 TL ödenecek

 

✔ Devlet katkısından yararlanarak ev almak isteyen vatandaşların TL cinsinden mevduat hesabı veya katılım fonu hesabı açtırması gerekiyor.
✔ Devlet katkısından yararlanmak için konut alım tarihinden önce en az 3 yıl boyunca, aylık en az 250, en fazla 2 bin 500 lira yatırmak gerekecek. Ödemeler 3'er aylık dönemler halinde de yapılabilecek. Bu durumda 3 ayda bir en az 750, en fazla 7 bin 500 TL yatırılabilecek.
✔ Katılımcı, devlet katkısı ödemesi için ev alım tarihinden itibaren 6 ay içerisinde konut hesabının bulunduğu bankaya başvuracak.
✔ Düzenli ödeme süresi 36-47 ay olanlar konut hesabındaki birikim tutarının yüzde 15'i (ödenecek tutar 13 bin lirayı geçemeyecek); 48-59 ay olanlar yüzde 18'i (ödenecek tutar 14 bin lirayı geçemeyecek); 60 ay ve üzeri olanlar yüzde 20'si (ödenecek tutar 15 bin lirayı geçemeyecek) kadar devlet katkısı alacak.


hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman