İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Satılık Daire

Hangi şehirde yaşıyor olursanız olun mutlaka bir ev sahibi olmak istersiniz. Özellikle bir aileniz varsa, çocuk sahibiyseniz gelecekte sizi bekleyen gizli masraflardan önce mutlaka kira masrafınızı sıfıra indirmeniz gerekir. O da elbette en kısa zamanda bir daire sahibi olmakla mümkün olabilir.


Evet daire sahibi olmak herkesin hayali fakat nasıl bir daireye sahip olmalısınız? Size en uygun evi yine siz kendiniz cevaplayabilirsiniz. Öncelikle kendi yaşam stadartınızı, yaşam şeklinizi, iş ve aile yapınızı gözden geçirmelisiniz.


Örneklerle anlatmak gerekirse kalabalık bir aileniz varsa mutlaka yüksek metrekareli bi daire almalısınız. En azından 3+1 veya daha büyük daireler bakabilirsiniz. İstanbul'da yaşıyorsanız bu şehrin trafiğini de biliyor olmanız gerekir. Ortlama bir insan her gün 3 saatini trafiğe vermektedir. Bu gerçekten çok ciddi bir zaman dilimi ve buraya harcadığınız zamanı daha etkin kılmak için iş yerinize yakın yerlerde oturmayı tercih etmelisiniz. Bu durumda daireyi alacağınız semti seçerken mutlaka işinize yakın yerden seçmelisiniz.


Kabul ediyoruz bazen işinize yakın bir yere ailenizi taşımanız bencillik olabilir. Örneğin okuma çağında bir çocuğunuz varsa kendi ihtiyaçlarından önce onun ihtiyaçlarını gündeme getirmelisiniz. Artık bildiğiniz gibi çocuğunuzu her okula gönderemiyorsunuz. Bağlı bulunduğunuz semt okuluna göndermelisiniz. Haliyle çocuğunuzu eğitimi düzgün bir okula göndermek için bazen işinize uzak ama semt okulu başarılı yerlerde yaşamanız gerekebilir.


Aslında size anlatmak istediğimiz nokta en uygun ev diye bir kavramın olamayacağı bu tamamen sizin yaşam şekliniz ve önceliklerinizle alakalıdır. Bu durumda sizin yapmanız öncelikle önceliklerinizi belirleyip sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak evin özelliklerini belirlemektir. Daha sonra ise bütçe çalışması yapmalısınız. Bu bütçe çalışması fazla detaylı olmamakla beraber bir mortgage uzmanından destek alabilirsiniz.


Bu noktaya kadar alacağınız dairenin özellikleri ve bütçenizin ortaya çıkmış olması gerekiyor. Artık satılık daire ilanlarına bakabilirsiniz. Unutmadan şunu da hatırlatalım, her bölgenin raiç bir bedeli olsa da satış işlemleri iki kişi arasında geçtiğinden fiyatlar çok değişkendir. Tanımadığınız bir bölgedeki daire ile ilgileniyorsanız mutlaka tanıdık ve bölgeyi iyi bilen birinden yardım almalısınız. Eğer o bölgede böyle bir tanıdığınız yoksa o zaman size tavsiyemiz profesyonel ekspertiz hizmeti almanız.


Bugünlerde neredeyse tüm emlakçılar ekspertiz hizmetini ücretsiz karşılamaktadırlar. Eğer arada bir emlakçı ile daire satın alacaksanız, ekspertiz hizmetini yapmasını talep edin. Eğer direk daireyi sahibinden almayı planlıyorsanız o zaman bu işi bilen biriyle pazarlık masasına oturmanız önem kazanmaktadır. En azından ortalama bir metrekare fiyatı çıkartın ve bu fiyat üzerinden satıcı ile anlaşmaya çalışın.


Son olarak ev almak gerçekten yorucu ve yıpratıcı bir süreçtir fakat evin taksitleri bitince size oldukça kolaylık sağlayacaktır...

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman