İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Balıkesir yatırımcıyı ulaşım projeleriyle cezbediyor

Ağustos’ta satılık konut fiyatları % 2.26 oranında artan Balıkesir, bu oranla fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu. Ayvalık Kruvaziyer Limanı ve Tuzla Önü Marina Projesi ile yatırımcıların ilgisini çeken şehir, İstanbul-İzmir Otoyolu, Çanakkale Köprüsü, Çanakkale-Balıkesir Otoyolu ve yüksek hızlı tren gibi ulaşım avantajlarıyla gelişiyor

 

 

 

Gayrimenkul sektörünün Ağustos verilerine göre, son 1 yılda Türkiye’nin 68 şehri içerisinde geçen aya göre satılık konut fiyatları Balıkesir'de % 2.26 oranında arttı veBalıkesir fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu.

 

Bu yıl Mart’ta Fransa’nın Cannes kentinde 27'nci kez düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Fuarı MIPIM’de en önemli projeleri sergilenen Türkiye şehirlerinden biri olan Balıkesir, yabancı yatırımcıların da ilgisini çekmişti. Fuarda en çok ilgiyi Ayvalık Kruvaziyer Limanı ile Tuzla Önü Marina Projesi görmüş, Bandırma Yeni Sanayi ve Liman Projesi, Port Gömeç, Ayvalık Köprüsü ve Yat Limanı, Çay Deresi Karma Rekreasyon Projesi ve Çamlık Karma Rekreasyon Projesi yatırımcılara sunulmuştu. Balıkesir’in gelişmesinde ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmesinde bu önemli projelerin yanında ulaşımda alınan yol da önemli bir faktör. İstanbul-İzmir Otoyolu, Çanakkale Köprüsü, Çanakkale-Balıkesir Otoyolu ve yüksek hızlı tren gibi hükümetin yaptığı yatırımlar Balıkesir'i bugün bir cazibe merkezi haline getiriyor.

 

1+1’lere olan talep fiyatı yükseltiyor

 

Eva Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme Uzmanı Şeyma Şehirli, Balıkesir’de gayrimenkul piyasasının gelişme nedenlerini Emlakjet’e aktardı. Balıkesir’in büyükşehir olmasının yanında özellikle Altıeylül Mahallesi’nde Devlet Hastanesi’nin ve AVM inşaatının bölgenin cazibesini arttırdığını söyleyen Şehirli, “Özellikle 1+1 daire tipine talep arttığı için yeni yapılarda 1+1 tipte darelerin inşa edildiğini görüyoruz. Bölgede konut fiyatlarının artışında son dönemde arsa fiyatlarındaki artışın rol oynadığı görülüyor” dedi.

 

Şehirde 2015 yılı ilk 7 ayında 14.916 adet, 2016 yılı ilk 7 ayında ise 14.808 adet konut satışı yapıldığını söyleyen Şehirli, şöyle devam etti: “İki yıl içinde satış miktarlarının hemen hemen aynı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat fiyatlarda artışlar var. Özellikle küçük alanlı 1+1 dairelerin tercih edildiği görülüyor. Körfezde deniz tarafında bulunan meskenler için çok farklı fiyatlar istenmektedir. Edremit ilçe merkezinde yeni binalarda 100 m2 bir daire için metrekare birim değeri 1.500 TL/m2 ile 2.000 TL/m2 arasında değişmektedir. Daire metrekaresi düştükçe birim fiyatlar 1+1 tipteki dairelerde 2.500-2.600 TL/m2 kadar yükselebilmektedir.”


 

Balıkesir’de yatırım için Altıeylül ilçesine bakın

 

Altıeylül ilçe merkezinin değerlendiğini belirten Şehirli, “Büyükşehir olmasından sonra bu bölgede büyük bir devlet hastanesi, Esas Holding’in 2017’de açmayı planladığı yaklaşık 45.000 m2’lik kiralanabilir alanla Balıkesir’in en büyük AVM inşaatının yapılıyor olması, Adliyenin yakın olması, Diş Hastanesi’nin bölgede yer alması sebebiyle 2+1, 3+1 tip daireler 2.000 TL/m2 iken, 1+1 daireler 2.500-2.600 TL/m2 birim değerle satılmaktadır. Sahil kesiminin ise manzara faktörü nedeniyle daha değerli olduğu söylenebilir” diye konuştu.

 

Edremit yazlık, Bandırma ikamet amaçlı tercih ediliyor

 

Balıkesir merkezin daha çok yatırım ve ikamet amaçlı tercih edilirken, Edremit bölgesinde yazlık, Bandırma bölgesinin de daha çok ikamet amaçlı tercih edildiğini kaydeden Şehirli, şöyle devam etti: “Yatırımcılar genelde yerli halktan oluşuyor. Balıkesir’in büyükşehir olmasından sonra imara açılmamış bölgelerinin imara açılacak olması, nüfusundaki artışa bağlı olarak markalı konutlarında gelecek söylentilerinin bulunması nedeniyle yeni inşaatların artacağı ve boş arsaların değerleneceği düşünülüyor.”

 

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman