İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Evinizin Değerinin Arttırmanın Yolları

Ev almak ve satmak sektörde profesyonel olarak bu işi yapmayanların haricinde sık yaşanılan bir durum değildir. Sık yaşanmıyor olması piyasada alım ve satım yaparken bazen bilgi eksikliği nedeniyle maddi anlamda zarar edilebilmesine neden olmaktadır. Bu zararları minimize ederek ev satarken karınızı maksimum düzeyde tutabilmek amacıyla dikkat etmeniz gereken detayları bu yazımızda paylaşacağız.


Ev satmanız gündeme geldiğinde öncelikle piyasa araştırması yapmanız gerekmektedir. Evinize emsal olarak görebileceğiniz evlerin satış fiyatını araştırmak, evinize talip olabilecek potansiyel müşterileri belirleyerek evde bu yönde mümkün olabilecek ufak revizyonları gerçekleştirmek satış fiyatınızın düşük olmasının önüne geçecektir. Ev alırken insanlar özellikle dijital ortamlarda evin detaylı resimlerini incelemekte ve sonrasında hoşlarına gitmeleri halinde evi ziyaret etmektedirler. Bunun bilincinde olarak evinizin düzgün, toplanmış halleriyle dijital ortamlarda fotoğrafları paylaşmanız ve ziyarete gelen potansiyel müşterileri bu şekilde karşılamanız insanlara psikolojik anlamda huzur vereceği için evin satılma ihtimalini yükseltecektir.


Ev almak isteyenlerin görmek istemeyecekleri bir durum da odalarınızın kirli halleridir. Odaların ve duvarların temizliği insanların kendilerini pis ortamlara nazaran daha ferah hissetmelerine neden olacaktır. Mutfaktan, tuvaletten ve banyodan gelebilecek herhangi kötü kokulara karşı mutlaka önleminizi almalısınız. Ziyarete gelen potansiyel müşteriler hoşlarına gitmeyecek tarzda bir kokuyla karşılaştıkların kendilerini geri çekebileceği gibi kokunun kaynağıyla ilgili farklı yorumlar yaparak satın almaları halinde bu tarz kokularla muhatap olma durumlarından dahi çekinebileceklerdir.


Soğuk kış ayları evlerin değerinde satılması için pek uygun zaman dilimi değildir. Ev almak isteyenler nasıl fiyatların dibi görmesi açısından kış aylarını tercih ediyorlarsa siz de mümkünse evinizin değerinde veya daha yüksek fiyatlara satılabilmesi için bahar aylarını bekleyin. Satmaya düşündüğünüz eve gelecek potansiyel müşterileri etkilemek adına çok fazla tadilat masrafı çıkarmak istemeyeceğinizi tahmin ediyor olsak bile ufak dokunuşlarla maliyeti en aza indirerek göz alıcı noktalar oluşturabilirsiniz. Evin müşterilerini eski bir kapıyla karşılaşmak içinize sinmiyorsa ve çelik kapı için hele ki satış döneminde masraf yapmak istemiyorsanız eski kapınızı çok az maliyetle kendiniz boyayarak ilgi çekici bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman