İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Konut Alınırken Nelere Dikkat Edilir

Geçtiğimiz yıllarda gayrimenkul alımında yaşanan evrak karmaşası günümüzde sadeleştirilerek gayrimenkul alımında gerekli olan adımlar minimize edilmiş durumdadır. Yapılan resmi sadeleştirmeler hem gayrimenkul alanın hem de satanın işlerinin kolaylaşmasına olanak tanımıştır.

İşlemler kolaylaşmış olsa da her sektörde olan çürük yumurta sayısının bu sektörde daha fazla olabileceği bilincinde olunarak alım - satım işlemlerinde yetkili bir emlak ofisiyle çalışmakta her zaman fayda vardır. Tanıdıkların, arkadaşların yanlış yönlendirmeleri çeşitli sıkıntıların yaşanabilmesine neden olabilir. Bu yanlışlar arasında ilerleyen dönemlerde normalden fazla vergi ödenmesi, ceza ödemeleri, yanlış kayıtlı tapuların alınabilmesi ve ruhsatsız inşaatlara yatırım yapılabilmesi sayılabilir. Tüm bu olumsuz durumlarla karşılaşma ihtimalinizi düşürmek amacıyla mevzuata uygun hareket etmenizi sağlayacak olan profesyonel gayrimenkul danışmanlarıyla çalışmak yerinde olacaktır.

Profesyonel olarak gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren firmalar hem alıcıdan hem satıcıdan yapılan sözleşme miktarının %3 kadarını komisyon olarak talep edebilmektedir. Alım ve satım esnasında bu oran göze çok geliyor olsa gerek insanlar bu komisyondan kaçmak amacıyla bilinçsizce hareket ederek bahsi geçen hatalara düşebilmektedir. Fakat daha önce ayak dahi basmadığınız bölgelere yerleşebilmek için veya yıllardır yapmış olduğunuzun birikimi bir yatırıma dönüştürebilmek için gayrimenkul almak istediğinizde konu hakkında en ufak bir geçmişi dahi olmayan eşinizin, dostunuzun yapmış olduğu yanlış yönlendirmeler sizin hata yapmanıza neden olacaktır.

Sonrasında birikiminizi prim etmeyecek bir yere bağlamak, şehrin en kötü bölgesinde oturmak için gayrimenkul almak ise bahsedilen komisyon oranlarından çok daha fazlasını kaybetmenize neden olabilecektir. Gayrimenkul satın almak mevzuatı her ne kadar kolaylaştırılmış olsa da bir araba satın almak kadar kolay değildir. Bu nedenle gerekli yönlendirmeleri yapabilecek, bölgelerdeki gerekli filtrelendirmeleri yapabilecek ve size kısa veya uzun dönemde prim ettirecek öneriler verebilecek profesyonel işletmelerle çalışmak son derece önemlidir.

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman