İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Emlak satın almak için doğru zaman ne zaman?

Yatırım amaçlı, ya da kiradan kurtulmak için ev arayışı içindeyseniz, aklınızın bir köşesinde hep aynı soru vardır: “Emlak satın almak için en doğru zaman ne zaman?” Gözünüz kulağınız bir taraftan çok anlamasanız da ekonomik verilerde, bir taraftan da emlak ilanlarındadır. Bazen beğendiğiniz ev bütçenizi aşar, bazen de tam bütçenize göre ev bulursunuz. Siz üzerinde düşünürken bir bakmışsınız ki o çok beğendiğiniz ev satılmış gitmiş! Öyle böyle derken, bir bakmışsınız aylar geçmiş, kararsızlıkla bir arpa boyu bile yol kat edememişsiniz! Siz siz olun, nasıl ki karpuzun sezonunu kaçırmıyorsunuz, emlak sezonunu da kaçırmayın!

Emlak sezonu baharda açılır!

İstatistikler yalan söylemez. Emlak konusunda dünya çapında toplanan veriler, emlak sezonun baharda açıldığını söylüyor. Emlakçılar, en yoğun dönemlerini bu aylarda yaşıyor. Havalar en ılık zamanındayken, okulların yaz tatiline girmesine az kalmışken bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Elbette emlak sezonunda ev satın almanın belli başlı avantajları ve dezavantajları var. Eğer karar vermek için en uygun zamanı saptamak istiyorsanız, sizin için bazı avantaj ve dezavantajları derledik.

Avantaj: Satılık emlak sayısı çok!

Belki inanmayacaksınız ama, mart sonu nisan başı geldiğinde emlak ilanları sürekli artmaya başlar. Peki neden böyle oluyor? En basit nedeni, bahar aylarında kar yağışları bittiği için, havalar ne sıcak ne de soğuk olduğu için, satın alma amaçlı ev gezmek çok daha kolay oluyor. Çoğu satıcı, sırf bu nedenle baharı bekleyebiliyor.

Dezavantaj: Rekabet çok! 

Evet emlak sezonunda satılık çok ev var da, satın almak isteyen yok mu? Sizin gibi sezonu bekleyen bir çok alıcı, en beğendiğiniz evlerde potansiyel rakipleriniz olarak karşınıza bu dönem çıkıyor. Bu da haliyle fiyatların yükselmesine sebep olabiliyor. Dolayısıyla kışın daha ucuz olan evler, bahar aylarında yükselmeye başlıyor.

Avantaj: Taşınmak için ideal zaman yaz ayları

Ev taşımak stresli bir iş, hele yağmur çamur da varsa bu stres katlanıyor. Okullar tatil olduğunda, havalar müsaitken taşınmaksa çok daha kolay. Dolayısıyla hayalinizdeki evi bulmak için bahar aylarında gözünüz kulağınız http://www.milliyetemlak.com/ sitesinde olmalı ki, yaza kadar evinizi satın alabilesiniz.

Dezavantaj: Sezon kaçacak diye yanlış karar vermeyin!

“Okullar kapanmadan önce ev almak gerek” diye takıntı yaparsanız, bu sizde stres yaratabilir ve aceleyle yanlış bir karar alabilirsiniz.

Dolayısıyla sakın panik yapmayın. Milliyet Emlak, binlerce kişiyi hayalindeki eve kavuşturdu, siz de mutlaka yeni evinize kavuşacaksınız. Sezon kaçsa da Milliyet Emlak hep yanınızda!


hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman