İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Tapu harcı nasıl yatırılır?

Tapu dairelerinde yapılan tapu devir işlemlerinin tamamlanabilmesi için yapılan gayrimenkul satış rakamı üzerinden her yıl hesaplanan orandan tapu harcının ödenmesi gerekiyor. Peki, tapu harcı nasıl yatırılır? Tapu alım satım işleri, tapu müdürlüklerinde yapılıyor. İşlemin tamamlanabilmesi için müdürlük tarafından belirlenen bankaya, tapu harcının yatırılması gerekiyor.Tapu işlemi fiyatı, her yıl mevzuatta belirlenen tapu harç oranları ile hesaplanıyor.

 

Tapu harcı ödeme süresi..


Tapu işlemlerinin yapılabilmesi için tapu harcının müdürlük tarafından gönderilen mesajda belirtilen randevu saatinden önce ödenmesi gerekiyor. Tapu harç dekontu ile birlikte tapu müdürlüğüne gidildiğinde işlemler yapılıyor.


Tapu harcı nereye ödenir?


Tapu müdürlüklerinin size atacağı bilgilendirme mesajı ile verginizi yatırabileceğiniz Tapu müdürlükleriyle anlaşmalı bankalara giderek tapu harcınızı yatırabiliyorsunuz. Tapu harcının eksin ödenmesi durumunda bu durumu bildirirseniz eksik ödemelerinizi 3 kat fazla vermektense tapu harcı uzlaşma dilekçesi diye tabir edilen bir dilekçeyi Tapu müdürlüklerine vererek yüklü bir faiz ödemesinden kurtulabiliyorsunuz.
Tapu harcı nasıl yatırılır?


Tapu harcı ödemeleri artık cep telefonuyla veya internet üzerinden yapılabililiyor ve dekonta gerek kalmıyor. Tahsilat işlemlerinin elektronik ortamda banka hesabından EFT, görüntülü işlem merkezi, ATM aracılığıyla anında gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Dolandırıcılığı bitirmek için tapu müdürlüklerinin içine ATM cihazları yerleştiriliyor. Böylece vatandaş en kolay biçimde sıra beklemeden ve yanında para taşıma telaşı olmadan işini halledebiliyor.
hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman