İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Konut Hesabı Uygulaması Nedir, Detayları Nelerdir

İnşaat sektörü birçok yan dalı olan ve ülkemizde milyonlarca kişiye istihdam sağlayan bir sektör olduğu için talebin azalması ekonomik dengelerin bozulmasına neden olabilmektedir. Artan fiyatlara rağmen talebin aynı şekilde devam edebilmesi, insanların para biriktirmeye özendirilmesi için devlet tarafından konut almak isteyenlere çeşitli teşvikler verilmektedir. Konut Hesabı adı verilen uygulama da kişilerin konut almalarını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen teşvikler arasında yer almaktadır. İlk kez ev alacaklara verilecek olan destek kapsamında ev satın almak amacıyla yapılan birikimlere %20 oranında devlet teşviki verilmesi sağlanmaktadır. Yapılacak desteklerden faydalanmak için 18 yaş üzerinde olmak ve bankalarda konut hesabı açtırmak gerekmektedir.


Bankalarda açılan konut hesabına ister aylık ister 3 aylık periyotlar halinde alt limit 250 TL, üst limit ise 2500 TL olmak üzere para yatırılacak. Devletin konut alımı için vermiş olduğu destek ise hesapta biriken paranın %20'sini geçemeyecek. Ayrıca %20 üst limit haricinde 15.000 TL ayrı bir limitte bulunuyor. Bankaya konut almak için birikim amacıyla yatırılan paranın %20'sinin 15.000 TL'yi geçmesi durumunda destek 15.000 TL ile sınırlandırılmaktadır. Bankada 60 ay ve üzeri birikim yapanlar için %20 üst limitli devlet katkısı bulunurken 48 - 59 ay aralığına üst katkı limiti % 18, 36 - 48 ay aralığına ise devlet katkısının üst limiti %15 olarak belirlenmiştir.


Bankalarda konut hesabı açarak konut almak için yapılan birikimlere devlet katkısını yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları da alabiliyor. Bunun için Türk bankalarından Konut Hesabı açılması yeterli olacaktır. Birikim yaparak ev sahibi olmak isteyen bireylerin devlet tarafından birikimlerine karşılık verilen desteği konut peşinatı olarak değerlendirmeleri ekonomik açıdan son derece olumlu bir adım olacaktır.

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman