İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Emlakçıların çalışma sistemi!

Emlakçıların çalışma sistemi genellikle prim sistemine dayanıyor. Eğer maaşlı çalışıyorsanız maaşa ek olarak satış veya kiralama yaptığınızda bunun primini de alabilirsiniz. Emlaktan alınan komisyon emlakçılık sektörü için değişken bir durumdur..

Emlak sektörü kazançlı bir sektördür. Türkiye’de emlak sektöründe çeşitli kazanç dağılım sistemleri vardır. Bunlar: 

1) Maaş

2) Maaş + Prim

3) Prim


Eğer ilk ikisini düşünüyorsanız bu iş biraz size zor gelebilir. Çünkü emeğinizin karşılığını almada sıkıntı yaşanabiliyor. Emlak sektöründe kariyer yapmak istiyorsanız öncelikle primle çalışma sistemine kendinizi adapte etmelisiniz. Sektörün güzelliği de zaten burada yatıyor. Bir nevi kendi işinizin patronu oluyorsunuz.


Çoğu emlak ofisinde paylaşım oranı (prim yüzdesi) 50 – 50’dir. Bazı ofislerde başlangıç primi daha düşük olmakla beraber ideali 50-50 paylaşımdır. Ofislerin hemen hemen çoğunda emlak danışmanının kişisel masrafları kendisine aittir. 


Kişisel masraflar derken, kartvizitler, cep telefon görüşmeleri vb. şeyler anlaşılabilir. Bu kişisel masraflar ofisten ofise değişmekle beraber, ofis masrafları ne kadar üzerine alırsa paylaşım oranınızı o kadar düşürür. Yüzde 50-50 paylaşım sistemi iyi ofislerde genelde satış kotalarıyla yukarılara doğru çekilmektedir. 


Emlakçıların çalışma sistemi!


Bu kotalar 3’er aylık veya yıllık olarak belirlenir. Bu kotaların sonucunda paylaşım 80-20 (%80 Emlak Danışmanı - %20 Ofis) seviyesine kadar çıkabiliyor. Bazı ofisler aylık katkı bedelleri talep ederek kotasız bir şekilde 80-20 veya 100-0 paylaşım sistemleri ile çalışabilmektedir. Burada önemli olan aylık bedelin ne kadar olduğudur. Bu sistem genelde yeni başlayan emlak danışmanları için önerilmiyor. 
hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman