İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Emlak Ekspertizi Nedir

Eryaman satılık dairealdığınız da ,Eksper ve ekspertiz kavramlarıyla özellikle ev almak istediğinizde bankalar aracılığıyla kredi çekerek ev almayı tercih ettiğinizde karşılaşacaksınız. Evinizin tamamına kredi çekemeyeceğinizi bankalar aracılığıyla öğrendikten sonra kimi bankalarda evin eksper değerinin maksimum %75 kimi bankalarda evin eksper değerinin maksimum %80 kadarına kredi çekebildiğiniz gerçeğiyle karşılaşacaksınız. Peki eksper ve ekspertiz kavramlarının karşılığı nelerdir? Bankalar aracılığıyla kredi çekmek için başvurduğunuzda haşır neşir olacağınız bu kavramlar aslında evinizin rayiç bedelini öğrenmeniz açısından son derece önemlidir.

Eksperkelimesinin karşılığı uzman, ekspertiz kelimesinin karşılığı ise uzman incelemesi olarak açıklanabiliyor olsa da ev alma konusunda araştırma yaptığınızı varsayarak daha detaylı bilgi vermek istiyoruz. Ekspertiz, konusunda gerekli eğitim ve sertifikasyonları tamamlamış uzman kişiler tarafından ilgili gayrimenkulün değerinin belirlenmesi için yapılan çalışmaya verilen addır. Eksper tarafından ekspertiz işleminin yapılması esnasında binanın açık adresi hakkında araştırma yapılacak, gayrimenkulün kime ait olduğu ve hangi amaç veya amaçlarla kullanabileceği sorgulanacaktır. 

Binanın resmi olarak kaç katlı olduğu ve resmiyette binanın kaç yaşında gözüktüğü de eksper tarafından ekspertiz değerleri arasına alınmaktadır. Tapu veya belediye aracılığıyla sorgulanacak olan imar durumu, gayrimenkulün ulaşım ağlarına olan mesafesi ve gayrimenkulün fiziki durumu hakkında yapılacak olan araştırmalar gayrimenkulün eksper değerinin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Eksper değerinin belirlenmesi konusunda biraz daha net detay vermemiz gerekirse beş yılı aşan bir yaşa sahip olan gayrimenkulün ekspertiz değerinin düşmeye başlayacağını söyleyebiliriz. Elbette bahsettiğimiz kriter tek başına değerin belirlenmesi için yeterli değildir. Gayrimenkulün alt yapısı dahi eksper değerini etkileyen unsurlar arasında sayılabilmektedir.Eryaman baran emlak müşavirliğine özgü düşük faiz oranları.

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman