İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

İpotekli Bireysel Kredi Nedir?

potekli bireysel kredi, bir teminat karşılığında verilen ve gerçek kişilerin kullandığı bir kredi türüdür. Bankalar veya finansman kuruluşları uzun vadeli ve yüksek tutarlı kredileri ipotek karşılığı vermektedir. Son yasal değişiklikler ile birlikte uzun vadeler biraz kısalsa da yüksek tutarlı kredi talepleri için hala teminat isteniyor.

İpotekli ihtiyaç kredisi yazımıza ulaşmak için tıklayın

Hesapkurdu

Daha anlaşılır olması için ipotekli bireysel kredinin şartları ve istisnalarını sıralayalım;

-Bankalar ve finansman kuruluşları ipotekli bireysel kredilerde sadece gerçek kişi adına kayıtlı olan ve bireysel kullanımlı taşınmaz malları ipotek olarak kabul etmekteler. Verilmek istenen teminat ticari nitelik taşıyan iş yeri, ticari ürün vb. ise ticari kredinin kapsamına girmektedir.

-İpotekli bireysel kredilere en fazla 36 vade verilmektedir. 

-İpotek olarak verilecek teminat krediyi kullanacak kişinin adına olmalıdır. Eş, Çocuk, Anne, Baba adına olması durumunda dahi teminat kabul edilmemektedir.

-Kredi talebinizin kabul edilmesi durumunda ipotek olarak verilecek teminata eksper gönderilir ve değeri belirlenir. Belirlenen değerin en fazla %50'sine kadar kredi verilir.

-Tapuda alım satım olmadığı için tapu harcı ödemezsiniz. Verilecek olan teminata ipotek konulacağı için ipotek masrafı ve tapu işlem ücreti ödersiniz.

- İpotekli kredilerde yapılan masraflar neredeyse konut kredisi ile aynıdır. Ekspertiz, ipotek masrafı, sigortalar ve en fazla kullanılan kredinin %0.05'i oranında şube masrafı alınır.

-Konutunuzu ipotek olarak vermeniz durumunda kullanılan kredinin % 5'i olan BSMV’den (Banka Sigorta Muameleleri Vergisi) muaf olursunuz.

İpotekli krediler, genellikle ihtiyaç kredilerinde istenilen kredi tutarı çıkmadığı zaman tercih edilen bir kredi türüdür. Uzun vadeli ya da kısa vadeli bir kredi talebiniz varsa hesapkurdu.com üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür. 

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman