İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Evinizi genişletecek bilgiler

Evinizi genişletecek bilgiler


Seksenli yılların sonunda ve hatta doksanlı yılların ortalarına kadar ülkemizde de bir hayli yaygınlık kazanan ve bu dönemlerde pek çok evde görmeye alışkın olduğumuz duvar kağıtları, uzunca bir süre ortadan kaybolmuş olmalarına karşın son dönemde bir kez daha yaygınlaşmaya başladı. Ama bu kez bir farkla. Geçmişte yalnızca belli başlı desenlerde ve benzer malzeme kalitesinde duvar kağıtları üretilirken, bugün akla gelebilecek her türlü desende, bin bir farklı kalitede ve çok farklı amaçlara hitap eden malzemelerden duvar kağıtları üretiliyor.

Üstelik bunları gayet kolay bir şekilde temin etmeniz ve hatta kendi kendinize uygulamanız bile artık gayet kolay. Duvar kağıtlarının dokularında da inanılmaz bir çeşitlilik artışı gerçekleşti. Artık herhangi başka bir malzemeyi, örneğin ateş tuğlasını ya da doğal taşları aslından ayrılması güç olacak düzeyde taklit eden duvar kağıtları bulunabiliyor. Bu çok çeşitli doku ve desenlere sahip yeni nesil duvar kağıtları, doğru renk tercihleri ile de birleştiği zaman evlerimize çok büyük katkılar sağlayabiliyor. Küçük odaları, banyoları ve mutfakları daha geniş göstermemize, tekdüze oturma odalarına veya yatak odalarına bir parça derinlik katmamıza yardımcı olan bu duvar kağıtlarını nasıl kullanabileceğinize ilişkin ufkunuzu açacak bir seçki hazırladık sizler için. Gelin şimdi bu seçkideki birbirinden güzel duvar kağıtlarına biraz daha yakından bakalım.

Çocuk odasında tematik bir duvar kağıdı

 (Moro / homify.com.tr)

Çocuk odalarında alışılagelmiş renk ve desenleri, birbirinin aynı fabrikasyon ürünleri hiçbir estetik kaygı gütmeden veya tasarım endişesi taşımadan kullanmak, çocuğunuzu hayal gücünü geliştirebileceği bir ortamdan mahrum bırakacaktır. Bu yüzden oturma odanıza veya yatak odanıza harcadığınız tasarım enerjisinden çok daha fazlasını çocuğunuzun odasına harcamanız oldukça önemli bir konudur. Çocuk odalarını dekore ederken tematik bir yaklaşım sergilemek ise özellikle okul çağına gelmiş çocuklar için iyi bir fikir olacaktır. Çocuğunuzun ilgi alanlarına göre seçeceğiniz bu temalar, hem onda belli bir hedef duygusu yaratacak, hem yaratıcılığını kamçılayacak hem de odasını daha çok sevmesini sağlayacaktır. Üstelik bu örnekteki gibi bir duvar kağıdı çocuk odanızı olduğundan çok daha ferah göstermekte çok başarılı olabilir.       

Tekrar eden simetrik desenler

(Bhavin Taylor Design / homify.com.tr)

Bu şık yatak odasında kullanılan siyah beyaz duvar kağıdında da gördüğümüz tekrar eden simetrik desenler, doğaları gereği uygulandıkları mekânın boyutlarının algılanışıyla kolaylıkla oynayabilirler. Öyle ki bakan kişi duvarın nerede başlayıp nerede bittiğini algılamayabilir. Bu özelliği eşyaların da doğru konumlandırılmasıyla birleştirebilirseniz, istediğiniz odaya harika bir derinlik hissini kolayca ekleyebilirsiniz.

Yıldızlaşan bir duvar kağıdı

(Alessandro Corina Interior Designer / homify.com.tr)

Duvar kağıtları gerçekten de oldukça esnek dekorasyon malzemeleri. Her türlü dekorasyon anlayışına uygun duvar kağıdı kolaylıkla bulunabildiği gibi, bazen bir dekorasyonun ana hatta yegane malzemesi bile bir duvar kağıdından ibaret olabilir. Bütünüyle beyazlı kaplı bu odada son derece özgün bir desene sahip duvar kağıdının yarattığı etkiyi fark etmemek elde değil.

Dokulu duvar kağıtları         

(HannaHome Dekorasyon / homify.com.tr)

Son dönemde yeni bir trend haline gelen dokulu duvar kağıtları

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman