İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Arsa tapulu eve kredi çıkar mı?

Konut kredilerinde bankalar krediyi teminat altına almak için, alınacak evin ya da kredi borçlusu üzerine olan bir başka evin üzerine kendi adlarına ipotek tesis ediyor. Peki, arsa tapulu eve kredi çıkar mı? 

Arsa tapulu eve kredi çıkar mı?


Tapu müdürlüğünde herhangi bir kaydı olmayan yapılardan alınan dairelerin arsa tapusu bulunuyor. Arsa tapusu, kat karşılığı inşaat yapan müteahhitlerin satış yöntemi olarak biliniyor. 

 

Konut kredilerinde bankalar krediyi teminat altına almak için, alınacak evin ya da kredi borçlusu üzerine olan bir başka evin üzerine kendi adlarına ipotek tesis ediyor. 

Bu uygulama ile banka, kredi borçlusundan alacağını tahsil edemezse ilgili konutu satarak alacağını tahsil etme hakkına sahip oluyor. Bu sebeple bankalar hukuken satışında sorun çıkmayacak konutları teminat olarak almayı tercih ediyor. Peki, arsa tapulu eve kredi çıkar mı?

Konut kredisi kullanılacak evin kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli tapusunun olması gerekiyor. Yani Arsa Tapulu bir ev için konut kredisi kullanılamıyor. 

Çünkü kredi kullanılacak evin banka tarafından teminat olarak alınabilmesi gerekiyor. Konut kredisi kullanmak istediğiniz evin üzerine ipotek konması için kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli tapusunun olması gerekiyor. Ancak, kimi bankalar bazı koşullar altında toprak tapulu eve kredi verebiliyor. 


hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman