İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Arsa tapulu ev almanın sakıncaları!

İnşaat çalışmaları tamamlanmış ve oturuma hazır evlerden bazıları kat mülkiyet tapulu olurken kimileri ise arsa tapulu oluyor. Peki, arsa tapulu ev nedir? Arsa tapulu ev alınır mı? Arsa tapulu ev almanın sakıncaları nelerdir?


Arsa tapulu ev almanın sakıncaları!

İnşaat çalışmaları tamamlanmış ve oturuma hazır evlerden bazıları kat mülkiyet tapulu olurken kimileri ise arsa tapulu oluyor. Bilindiği üzere, bağımsız bölümlerin tapusu kat mülkiyet tapusu oluyor.

Bu tapunun alınabilmesi için ise, evin ruhsatına uygun olarak inşa edilmesi ve gerekli iskan izninin alınması. Bu izinler alındıktan sonra tapu kat mülkiyetine çevrilebiliyor.

Ancak iskan izninin alınmaması veya alınamaması halinde, bu evlerin tapusu kat mülkiyetine dönüşmediğinden arsa tapulu olarak kalıyor. 

Arsa tapulu evler, iskan belgesinin alınmamış olması nedeni ile resmen bitmiş olarak gözükmüyor. Peki, arsa tapulu ev alınır mı? Arsa tapulu ev almanın sakıncaları nelerdir?

Arsa tapulu ev satışlarında, resmi olarak evin değil arsa hissesinin satışı gerçekleşmiş oluyor. Bu nedenle arsa tapulu bir evlerin satışı pek tavsiye edilmiyor. 

İskan belgesi olmayan yapıların satışlarında kimi bankalar konut kredisi kullandırtmıyor. Ayrıca, elektrik ve su gibi abonelikler şantiye aboneliğinden veriliyor.


hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman