İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Web Tapu Sistemine Emlakçılarda Dahil Oluyor


Geçtiğimiz günlerde web tapu sistemi devreye sokulmuş ve tapu işlemleri olan vatandaşların bu işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapmalarının önü açılmıştı. . Tapu ve Kadastro


Web Tapu Sistemine Emlakçılarda Dâhil Oluyor 

Geçtiğimiz günlerde web tapu sistemi devreye sokulmuş ve tapu işlemleri olan vatandaşların bu işlemlerini çok daha kolay bir şekilde yapmalarının önü açılmıştı. . Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sistemde ikinci adımı attı ve yeni sisteme emlakçıları da ekledi. Yenilenen sistem ilk kez olarak Kocaeli ilçesinde aktif hale getirildi. 

800 Emlakçı Sisteme Dâhil Edildi 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ilk açıklamaya göre sisteme 800 emlakçı dâhil edildi. Sisteme sadece lisans alan emlakçılar dâhil edilirken bu sayede emlakçıların yasal bir zemine kavuşturulması da sağlanmış oldu. Emlakçılara tanınan bu hak aynı zamanda vatandaşların da işlerini büyük oranda kolaylaştıracak. Emlakçılar artık tapu sahiplerine ait olan taşınmazları web tapu sistemi üzerinden internet aracılığı ile gerçekleştirecek. Uygulama için ilk pilot şehir olarak Kocaeli belirlenirken ilerleyen günlerde ikinci pilot şehir olarak ise Sivas’ta sistem devreye girecek. 

Gayrimenkul Değer Bilgi Bankası Açılacak 

Bakanlık aynı zamanda bir yandan da gayrimenkul değerleme sistemi kurulum çalışmalarını da sürdürüyor. Alt yapı çalışmalarını büyük oranda tamamlayan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ilerleyen dönemde gayrimenkul değerleme strajesi vesikası hazırlamaya başlayacak. Tüm gerekli işlemler tamamlandıktan sonra bakanlık saha çalışmalarına başlayacak. Gerçekleştirilen saha çalışmaları sonrasında değer / fiyat bilgi kaynakları taranmaya başlanacak ve toplu gayrimenkul değerlendirme sistemi üzerinden hizmet verilmeye geçilecek. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com
 
hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman