İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Emlak sektörü 2016'da yüzde 15 büyür

2015 yılında Haziran ayı seçimleri öncesinde başlayan durgunluk seçim sonuçlarının belirsiz bir tablo göstermesiyle beraber aynı seyirde devam etti.

1 Kasım seçimleriyle adeta bekleme pozisyonu alan yatırımların, istikrarın devamı ile hayata geçeceğini vurgulayan uzmanlar 2016 yılında emlak sektörünün yüzde 15 büyüyeceğini belirtiyor.

Avrasya Tüneli, Üçüncü Köprü,Üçüncü Havaalanı gibi dev yatırımlar 2016’da Faaliyette
Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, tüm alıcı kitlenin ‘Bekle-Gör’ pozisyonuyla 1 Kasım seçimlerinin ardından alım sürecinde tüm piyasalara adeta can suyu pompalamasına neden olduğunu söylüyor. Hakan Erilkun, Mortgage faizlerinde yavaş yavaş başlayan düşüş seyrinin de bekletilen likiditenin yeniden piyasada dolaşıma geçmesinde etkili olduğuna dikkat çekerek şunları belirtti. “Hareketliliğin realiteye beklenen oranda dönmesi için yılsonuna kadar zamana ihtiyaç var. Çünkü alım kararlarının hayata geçirilmesi, devlet politikalarından, genel ve bölgesel yeni teşviklere ve mortgage faizlerine kadar birbirine bağlı onlarca faktörün zincirleme etkisiyle ilintili bir durum. Ancak tüm belirtiler ekonominin emlak ve inşaat temelli yeni dev yatırımlarla büyüyeceğini açıkça gösteriyor. Kentsel dönüşüm kapsamında 6,5 milyon konutun yenilenmesi kent merkezlerindeki hareketliliği körüklüyor. Yalnızca büyükşehirlerde değil en uç noktalarda bile dev proje yatırımlarının hayata geçirilmesiyle bugün 100.000’den fazla şantiye faaliyet halinde. Kaldı ki Türkiye’nin global değerinde muazzam bir artışa neden olacak Avrasya Tüneli, Üçüncü Köprü, Şehir Hastaneleri, Üçüncü Havaalanı gibi dev yatırımların tamamının 2016’da faaliyete başlayacak olması da zaten sektörün 2016’da yılında minimum yüzde 15 büyüyeceğine işaret ediyor.”

AVM Pazarı 10 Yılda 4 Kat Büyüdü!
Türkiye’de yalnızca inşaat ve emlak üretiminde değil emlak geliştirmede de büyük bir ivme gösterdiğine dikkat çeken Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun şunları söyledi: “Türkiye emlak geliştirmede de çok ciddi bir yol alıyor. Özellikle AVM pazarı son 10 yılda 4 kat büyürken bugün 394 olan AVM sayısı yıl sonunda 411’e ulaşacak. 1/3’ü yabancıların elinde bulunan AVM’lerin cirosu 90 milyar TL’yi aşıyor. 2016’da bu oran yeni ve aç bölgelerde açılacak AVM’lerle beraber minimum yüzde 15 artacak, kiralanabilir alan büyüklüğü de yükselecektir. Kaldı ki şu anda Adıyaman, Ağrı, Amasya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bingöl, Burdur, Çorum, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Kırşehir, Kilis, Muş, Niğde, Rize, Sinop, Sivas, Şırnak, Tunceli ve Yozgat’ta AVM bulunmaması da buradaki kullanılmayan potansiyelin küçük bir göstergesi.”

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman