İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Arsa Almak Kazançlı mı

Arsa alırken kazanmayı garantiye alabilmek için yapılan yatırımın uzun vadeli olarak düşünülmesi gerekmektedir. Uzun vadede kesin kazanç sağlayacak olan yatırımı önemli olan kısa vadede kara geçirebilmektir. Arsanın imar durumu hakkında önceden araştırma yapılması, gelişmekte olan bölgelerin sıkı bir takiple markaj altına alınması arsa yatırımında kısa dönem içerisinde kar edilebilmesini tetikleyen nedenler arasındadır. Özellikle son yıllarda döviz ve altının kazanç anlamında insanları yeterince tatmin etmiyor olması insanların gayrimenkul yatırımları üzerinde yoğunlaşmasına neden olsa da bilinçsizce yapılan yatırımlar kısa vadelerde kişilerin zarar etmesine dahi neden olabilmektedir.


Konutta emsallerin incelenme olasılığının olması gayrimenkul anlamında konut yatırımına kolaylaştırıyor olsa da arsa yatırımlarında kıyaslama yapabilmek için benzer kıstaslara sahip emsal bulabilmek her zaman için mümkün değildir. Konut alımıyla arsa alımı kıyaslandığında arsa tercih edilmesi durumunda daha kapsamlı araştırmaların yapılmasının gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Konutun bir avantajı da kısa süre içerisinde kira getirisi sağlamasıyken arsalara uygulanan farklı vergi dilimleri arsa yatırımlarını daha zor hale getirmektedir. Fakat doğru atılan adımlarda şüphesiz konutlara oranla arsalarda yapılan kar marjı daha yüksek olmaktadır.


İmarı olmayan toprak parçalarına arsa demek her ne kadar yanlış olsa da arsaları imarlı ve imarsız olarak ikiye ayırabiliriz. İmarlılar imarsız arsalara oranla pahalı olurken imarsız arsaların imara açılması durumunda arazinin kamulaştırma yoluyla ücretsiz olarak devlet tarafından alınması dezavantajlarıdır. Günümüzde % 35 olan bu oran yakın zamanda % 45 olarak düzenlenecektir. İmarlı arsalara yatırım amaçlı talip olduğunuzda da alım yapacağınız bölge son derece önem teşkil etmektedir. Bölgeleri önce gelişecek ve sonra gelişecek olarak ayıracak olursak önce gelişecek olan bölgelerden imarlı arsa alınması zaman açısından tasarrufa olanak sağlayacaktır. Yatırım amaçlı arsa alımında dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta imar durumunun incelenmesinin gerekliliğidir. İmarlı olmasına rağmen arsanın ne kadarlık bölümüne bina yapılabileceği, arsaya yapılan binanın hangi amaçlarla kullanılabileceği önemlidir. Arsa alırken geleceğe yatırım yaptığınızda o bölgedeki belediyenin ulaşım yatırımlarının da iyi takip edilmesi önerilmektedir. 

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman