İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat
Ülke gündemi sektörü nasıl etkiledi?

Ülke gündemi sektörü nasıl etkiledi?

Ülke gündemi sektörü nasıl etkiledi?
Gösteriler, yürüyüşler ve ülkemizi derinden etkileyen üzücü olayların meydana geldiği merkezler emlak hareketlerinden olumsuz yönde etkileniyor. 

Taksim, Levent ve Mecidiyeköy başta olmak üzere nüfus ve araç yoğunluğunun en fazla olduğu yerlerde meydana gelen, çoğu can kaybıyla sonuçlanan olaylar satış ve kiralama hareketlerini etkileyerek, rayiç bedelleri uzun dönem stabil hale getiriyor.

Dolar Bazlı Kiralamalar TL’ye Çevriliyor 

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, yaşanan üzücü olayların özellikle, İstiklal Caddesi, Şişli, Beşiktaş gibi her zaman gözde köklü merkezlerde 3 ayda fiyatları etkileyerek, bazı noktalarda gerilemeye başladığına dikkat çekti.  Hakan Erilkun konutta dolar bazlı pek çok kiralamaların TL’ye çevrilmeye başladığını belirterek şunları söyledi: “Gerek konutta gerekse ticari emlakta kiralamaların en gözde lokasyonları olan merkezlerde; yer bulmanın neredeyse imkansız olduğu metro çıkışları, AVM yakınları gibi noktalarda kira fiyatları son 3 aydır neredeyse stabil hale geldi, hatta bazı noktalarda geriledi. Ana arterlerdeki durağanlık, köklü merkezlerin 4. Levent, Şişhane gibi sınır noktalarında da etkili oldu. Bu nedenle Taksim, Beşiktaş, Levent gibi merkezlerde özellikle konutta USD bazlı pek çok kiralama TL’ye çevrilmeye başladı.” 

Mart’ta Kira Artışı Olmadı

Hakan Erilkun, 100 metrekare büyüklüğünde bir gayrimenkulün Beşiktaş’taki kirasının ortalama 2.850 TL, Kadıköy’de 2.000 TL, Üsküdar’da ise 1.700 TL civarında seyrettiğini vurgulayarak şöyle devam etti: “En hareketli dönem olan bahar döneminde bu yıl Mart ayında kira fiyatlarında bu bölgeler için bir artış görülmedi. Özellikle ticari kiralamalarda firmaların bu noktaların kalbinde bulunmaktansa ulaşımı kolay, ancak daha sakin noktaları tercih ettiği gözlemleniyor. Konutta ise öğrenci kiralamalarının yoğun olduğu köklü noktalarda değişimin getireceği maliyetten ötürü kontratın devamı tercih ediliyor. Bu bölgelerde yıllardır ikamet eden köklü kişilerin tercih değiştirmemelerinden ötürü de özellikle Beşiktaş ve Kadıköy’de hem satılıkta el değiştirme hem de kiralıkta sirkülasyon oranı oldukça zayıf kalıyor.”
hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman