İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Kentsel Dönüşümün Avantajları

Kentsel dönüşüm denildiğinde insanların aklına genellikle gayrimenkul sektöründeki rant kavgaları gelse de aslında çıkarılan kanunun amacı çok farklıdır. Kanunlarda yapılan düzenlemeler ile birlikte kentsel dönüşüm sayesinde riskli durumda sayılan binaların veya alanların yeniden yapılandırılması amaçlanmaktadır. Kentsel dönüşümün herkesin menfaatine olması beklenemez. Kimi sonuçlarından kısa veya uzun vadede olumlu etkilenirken kimisi de olumsuz etkilendiğini düşünebilir. 
Genel olarak riskli olan binada veya alanda oturmanın olumlu bir yanının en azından uzun vadede olabileceği kesinlikle düşünülemez. Kentsel dönüşümün faydalarından yararlanıp mağdur olmamak için sürecin iyi organize edilmesi gerekmektedir. Geçmiş yıllarda şehirlerin gelişigüzel yapılanması, çarpık bir görüntünün yanında deprem kuşağında olan ülkemizde sağlam olmayan binaların yapılmasıyla sonuçlandığı için kentsel dönüşüm projeleri son derece hassas hareket edilmesi gereken konulardır.


Binaların yaşanabilirlik açısından günümüz şartlarına uygun tasarlanması, sağlık açısından sorun teşkil edebilecek düzende olan yapılaşmanın engellenmesi ve düzeltilmesi, genel anlamda riskli yapıların tespitinin sağlanarak gerekli müdahalelerin gerçekleştirilmesi açısından kentsel dönüşüm faydalıdır. Fakat işini profesyonel bir şekilde gerçekleştiren ilgili bakanlıklar tarafından verilen gerekli lisanslara sahip olan firmalarla çalışmak sürecin sancısız geçmesi açısından gereklidir. Profesyonel anlamda lisanslı bir şekilde kentsel dönüşüm gerçekleştiren firmalarla çalışmak kişilerin yıkım ve tespit kredileri, faiz desteği, iş yeri tahsisi, geçici konut ve kira yardımı gibi yasal avantajlardan faydalanmasının önünü açacağı için yaşanabilecek mağduriyetler minimum düzeyde gerçekleşecektir. Hatta mağduriyet namıma kentsel dönüşüm sonrasında sadece kişilerin yıllardır yaşadıkları binalarda ve alanlarda kalan hatıralarına üzülmelerinden bahsedebiliriz.

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman