İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

İl söylentileri İnegöl’de emlak fiyatlarını uçurdu

Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK) bazı ilçelerin il yapılacağı ve bu ilçeler arasında İnegöl’de olduğu söylentileri emlak fiyatlarını uçurdu.
İl söylentileri İnegöl’de emlak fiyatlarını uçurdu
Son günlerde kulaktan kulağa dolaşan KHK ile İnegöl'ün il olacağı yönünde çıkan haberler ve söylentiler, İnegöl'deki emlak fiyatlarını ikiye katladı. Arazilerde yüzde yüz, daire fiyatlarında ise yüzde 50'ye varan artışlar yaşanırken, Ankara, Bursa, Eskişehir gibi büyük illerden gelen vatandaşlar, arazi almak için birbiriyle yarıştı. 15 Temmuz darbe girişiminden Eylül ayı ortalarına kadar durma noktasına gelen emlak satışlarında Ekim ayı ile patlama yaşandı.
ARAZİ FİYATLARI 2 KATINA ÇIKTI

İnegöl'ün emlak piyasasını değerlendiren İnegöl Emlakçılar Derneği Başkanı Zekai Akyürek, “İnegöl’ün il olması söylentileri, emlak sektöründe fiyat artışlarını da beraberinde getirdi. Bu fiyat artışları şehir içindeki arsalardan daha çok, etrafımızdaki yakın köylerde bulunan arazilerde var. Geçen sene dönümü 10 bin lira, 15 bin lira olan araziler, arsalar, şu anda 30 bin liradan, 40 bin liradan aşağı değil. Bunun sebebi il olma söylentileri ve Bursa ve etrafındaki ilçelerde arazi ve arsa fiyatlarının çok yüksek olması. Mustafakemalpaşa, Karacabey, Yenişehir, İznik gibi bölgelerde arsa ve arazi fiyatları çok üst seviyede. İnsanların alma gücü çok zayıf kalıyor. İnegöl’ün il olma söylentileri ile beraber, İnegöl’de arsa ve arazi satışları da artmaya başladı” dedi.
123100’DE 100 ARTIŞ
Dairelerdeki artışlarında da yükseldiğini ifade eden Akyürek, “Geçen sene 110-120 bin bandında satılan daireler, bu sene 200 bin lira bandında. Bu artışın sebebi hem il olma söylentileri hem de arsa. Şu anda İnegöl’de yapılaşma yapılacak arsa bulunamıyor. Vatandaş bin metre yer alıyor, 150 metre inşaat kurabiliyor. İnegöl’de arsa bulunamayınca bu sefer fiyatlar da otomatikman yükseliyor. Fiyat yükselince müteahhit 60 lira düşen arsa payına, şu anda 80 lira veriyor. İnegöl’de 500 bin liraya, 600 bin liraya daire satılıyor. Bunları bizlerde biliyoruz. Tabi farklı farklı etkenler daire fiyatlarını arttırdı” diye konuştu.
Farklı illerden gelip İnegöl’de yatırım yapanların sayısının da arttığını aktaran Akyürek, “Ankara’dan da gelen var, İstanbul’dan da gelen var. Özellikle İnegöl konum itibari ile bir merkezde yer alıyor. İstanbul, Ankara gibi düşünürsek, olayı biz tam ortada yer alıyoruz. Ortada olduğumuz için yatırımcı bunu iyi çözümlüyor. İnegöl sanayisiyle, ihracatıyla dışarıdaki insanları cezbediyor. Cezbettiği için gayrimenkul ile ilgilenen insanlar, yatırım yapmak için İnegöl’e geliyorlar. Ülkemizde yaşanan o kadar çok olumsuzluğa rağmen sektörümüz durmadı. Yavaşlamalar oldu ama yine satışlar oldu. Şu anda da alışverişler devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Alım satımlar sebebiyle İnegöl Tapu Müdürlüğü işlemlerinde yoğunluk gözlenirken, günlük işlemlerin yüzde 50'sini arazi satışlarının oluşturduğu bildirildi.
hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman Satılık Daire

Eryaman kiralık daire

Eryaman da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Ankara Eryaman'da satılık daire

Eryaman kiralık

Eryaman emlak
Eryaman Satılık
Baran Emlak Eryaman